<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=281019225832277&ev=PageView&noscript=1" />
14 Gru

Jak nie przytyć w święta?

Jak przeżyć święta będąc na diecie tak, aby nie zaprzepaścić dotychczas wypracowanych efektów? Co zrobić aby nie przytyć? Czy zapomnieć na kilka dni o diecie czy lepiej zrezygnować zupełnie z tradycyjnych smakołyków? Myślę, że złoty środek znajdziemy gdzieś pomiędzy. Dlatego poniżej podaję kilka wskazówek, co zrobić aby parę dni odstępstwa od diety nie spowodowało, że wszystkie nasze wysiłki pójdą na marne.

Pamiętaj o przerwach między posiłkami. W czasie świąt często podjadamy coś od rana do wieczora, a to mocno obciąża układ pokarmowy. Pamiętaj o zachowaniu minimum 2-3 godzin przerwy między kolejnymi posiłkami. W tym czasie staraj się pić jedynie wodę.

Ruszaj się! Nie spędzaj całego dnia siedząc za stołem. Pomiędzy kolejnymi posiłkami wyjdź z bliskimi na spacer, a w trakcie rodzinnego biesiadowania pomagaj donosić potrawy, zmywaj naczynia. Pamiętaj, że gdy się poruszasz, poruszają się także Twoje jelita, a co za tym idzie – lepiej trawisz.

Spróbuj ‘odchudzić’ tradycyjne świąteczne przepisy. Jak to zrobić? Na przykład zamiast smażyć rybę w głębokim tłuszczu, upiecz ją w piekarniku lub zgrilluj, pierogi przygotuj z mąki razowej, a do sałatek zamiast majonezu wykorzystaj domowe sosy na bazie jogurtu naturalnego.

Nakładaj na talerz mniejsze porcje, zaczynając od ulubionych dań. Jedz powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Pamiętaj, że nasz mózg potrzebuje aż 15 minut aby odczuć sytość!

A na koniec najważniejsze – nie zapominaj, że święta trwają tylko 2 dni, a nie cały tydzień! Bo niestety to co gubi nas najbardziej, to nie same Święta, a okres świąteczny. Po Świętach dojadamy, to co zostało w lodówce i tak ciągnie się to czasem aż do Sylwestra. Trzeba sobie uświadomić, że +3 kg na wadze nie pojawi się po dwóch dniach odstępstwa od diety :)

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ